Zapiski przyjaciela collie.

Opowieści z Sosnowego Lasu"Opowieści z Sosnowego Lasu"
   W dniu 12 listopada 2012 ukazała się nowa książka - powieść dla dzieci i młodzieży napisana przez młodego bo 15-to letniego polskiego pisarza, którego  debiut mamy wielka przyjemność Państwu zaprezentować we fragmencie powieści. 


"Księgi mają niezwykłą moc. Potrafią zmieniać, ubogacać, a niekiedy nawet wywracać do góry nogami całe życie człowieka. Czasem wystarczy jeden krok, by opowieść stała się rzeczywistością, bramą do Sosnowego Lasu... Odkryj, jak wiele zależy od ciebie. Potrafisz uwierzyć? Bądź Strażnikiem Światła. Znajdź w sobie wystarczająco dużo siły, by poznać prawdę, uwolnić Świat od mroku i odnaleźć siebie. Las już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość jest kluczem do przyszłości... Posłuchaj opowieści drzew – nie każdy rozumie ich słowa. Bądź jak Kenar. Jesteś gotów? Ten, kto pozna tajemnicę, na zawsze stanie się jej częścią. I pamiętaj: historia Świata wciąż trwa i każdy może do niej dopisać swoją własną, niepowtarzalną stronę..."O Autorze
Mikołaj Wyrzykowski - Sam o sobie
Marzyciel, idący pod wiatr. Pije więcej mleka niż wody. Świeżo upieczony Dylanolog (jeśli istnieje taki zawód). Uwielbia włoskie jedzenie, naleśniki i zupę owocową. Nie wyobraża sobie życia bez tworzenia, (ale raczej tylko pisania, bo rysunki są baaardzo specyficzne i godne sześciolatka). Nim jednak zacznie pisać, bębni na bębenku afrykańskim i gra na gitarze w poszukiwaniu weny. Ćwiczy grę na pianinie, nawet jak czasem inni muszą zatykać od tego uszy. Fan FC Barcelony, wraz z rudymi smokami potrafi kibicować do późna w nocy. Wiecznie o czymś zapomina. Poszukiwacz nowych leśnych dziwów – w lesie czuje się jak w domu. Niepoprawny optymista o przedziwnym humorze. Każdy dzień jest dla niego niezwykły. Mówi, myśli i czyta w dwóch językach: angielskim i polskim, choć fascynuje go też francuski i włoski. Uwielbia zawikłane tajemnice i magiczne sztuczki, dobre książki i trzymające w napięciu filmy – a poza tym uwielbia po prostu być sobą.
Mikołaj Wyrzykowski mieszka w sosnowym lesie. W wolnym czasie spaceruje ze swoimi psami, gra na instrumentach i tworzy. Odkąd potrafił trzymać długopis zaczął dzielić z innymi swoimi myślami pisząc wierszyki, bajki i opowiadania. Startuje w konkursach literackich, pisze do czasopism. Ukończył XX Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy, obecnie uczestniczy w Studium Reportażu. Jako dwunastolatek rozpoczął pisanie "Opowieści z Sosnowego Lasu", którą skończył w wieku 15 lat. W swoim dorobku ma nagrody w konkursach literackich i publikacje prasowe. W przygotowaniu kolejna książka, tym razem podróżniczo-przygodowa.

Książkę można zamawiać w księgarni Wydawnictwa Rudy Smok- link 
oraz dzwoniąc na telefon 607 300 013

0 komentarze: