Zapiski przyjaciela collie.

Sok z kiszonej kapusty- naukowe badania

poniedziałek, 23 stycznia 2012
Kiedy słyszy się o soku z kiszonej kapusty ogólnikowe stwierdzenia - zdrowy, wzmacniający, oczyszczający, witaminizujący itd, to takie wiadomości, ulatują w morze niepamięci. Kiedy jednak czytamy: zbadane naukowo, potwierdzone, działa na, choruje tyle procent mniej osób, wówczas sprawa robi się poważna. 

***
2002 rok- Naukowcy z Finlandii ( Jokioinen) -  Dr. Eeva-Liisa Ryhänen badała różne związki biologiczne czynne w kapuście, stwierdzając, że procesy fermentacji uwalniają substancje zapobiegające rozwojowi raka, zwłaszcza piersi, okrężnicy, płuc i wątroby. Poddana fermentacji kapusta zawiera substancje zwalczające nowotwory. Naukowcy przeprowadzili badania na zwierzętach, dochodząc do wniosku, że sok z kiszonej kapusty zapobiega rozwojowi raka, w tym zwłaszcza piersi, okrężnicy, płuc i wątroby. Zdaniem naukowców komórki rakowe ulegają samodestrukcji. Badania przeprowadzono na chorych zwierzętach. ( źródło publikacji badań -23 października 2002 w wydaniu Journal of Agriculture and Foof Chemistry

" ...(sok z ) kwaszonej kapusty może być zdrowsze niż kapusta surowe lub gotowane, zwłaszcza dla walki z rakiem" ", Eeva-Liisa Ryhanen,  artykuł Ross Grant HealthScoutNews Reporter "Fermenting Sauerkraut Produces  Stronger Cancer Fighter" 24 października 2002 roku. 

***
2005 rok- USA, University of New Mexico położony w Albuquerque  ( Nowy Meksyk, USA)
Badanie przeprowadzone przez Dorotę Rybaczyk-Pathak profesora na University of New Mexico i Michigan State University wykazały, że kiszona kapusta może zmniejszyć ryzyko raka piersi nawet o 74 procent.  
Badano dlaczego ryzyko raka piersi jest niemal trzykrotnie w polskich kobiet, które wyemigrowały do Stanów Zjednoczonych. Na podstawie setki kobiet polskich i polskiego pochodzenia imigrantów USA zaobserwowano w badaniu, te że, które jedły cztery lub więcej porcji kiszonej kapusty i kapusta na tydzień w okresie dojrzewania były o 74 procent mniej narażone na rozwój raka piersi niż te, które jadły 1,5 lub mniej porcji tygodniu.
Opis studiów: "Wspólne Zrzeszenie kapusta / kapusta kiszona w układzie dolotowym przy 12-13 lat życia i dorosłości z mniejszym ryzykiem raka piersi w polskich migrantów Kobiety:. 
Wyniki komponentu USA Study Polska Zdrowie Kobiety (PWHS)" Dorothy Rybaczyk-Pathak, University of New Mexico, Albuquerque. Streszczenie # 3697, American Association for Cancer Research 4-cia granic rocznego w zakresie badań Cancer Prevention. Sesja Plakatowa C. 07:30, środa, 02 listopada 2005.
Żrodło : American Association for Cancer Research DR Pathak, JP He, J Charzewska (Michigan State University, E. Lansing, MI 48824 and University of New Mexico, Albuquerque, NM 87131, National Food and Nutrition Institute, Warsaw, PL)  

***
2005 rok- Naukowcy z Korei Południowej- Kang Sa-Ouk i inni naukowcy z Seoul National University w Korei Południowej karmione wyciąg z kimchi, pikantnym koreański wariant z kiszonej kapusty, do 13 kurcząt zakażonych ptasią grypą, a tydzień później, 11 ptaków, zaczęła się ożywiać. ( źródło: raport BBC Network , 14.03. 2005). 


***

Siedzę i popijam kolejną dawkę soku z kiszonej kapusty. Mam dwie beczki ukiszonej kapusty, wyciskarkę do soków, dzięki której wyciskam sok z kapusty. Nawyk picia soku z kapusty wszedł mi już w nawyk i mam nadzieję, że w krew!!!!   
Prawidłowa kuracja powinnam wyglądać tak: trzy razy dziennie -pół godziny przed śniadaniem, natomiast po obiedzie i kolacji, pół godziny po jedzenie. Stosuję dawkę pół szklanki soku i pół szklanki wody o temperaturze pokojowej.
Najgorzej jest w moim przypadku co do przyjmowania porannej dawki przed posiłkiem. Stosuję niestety modyfikację -pół godziny po posiłku, wychodząc z założenia, że lepiej później niż wcale. Zasada picia ziół rano przed posiłkiem, a następne dawki po posiłku funkcjonuje w przypadku wielu kuracji.
Sok z kiszonej kapusty ma także związek ze zwierzętami, ponieważ jego skuteczność badano własnie na zwierzętach. Moje collie dostają codziennie 1 łyżkę soku.

Na blogu o kiszonej kapuście
1 komentarze:

  1. Anonimowy pisze...:

    Witaj. A jakiej wyciskarki używasz do soku z kiszonej kapusty?
    Kinga