Zapiski przyjaciela collie.

Brazylia. Collie w wojsku.

poniedziałek, 19 września 2011
Collie w czasie I wojny światowej służyły w wojsku, były wysyłane na tereny wroga w maskach gazowych ( obiecuję postaram się o tym więcej napisać), taka jest historia. A dzisiaj ? Dzisiaj zaniemówiłam z powodu zdjęć przesłanych od Imary Jussara z dalekiej Brazylii. 

Collie w wojsku w Brazylii ? Właśnie tak. Patrzę na przesłane zdjęcie. Piękny tricolorowy collie „Barac” Unni The Colliedition" mieszkający w hodowli brazylijskiej „Reines Leuchtends” został zaproszony w tym roku do brazylijskiej armii do szkolenia żołnierzy w koszarach pod nazwą „ operacja z psami” (CapeArmiiGuimarães, RubinhoAraújo). Trenerem i instruktorem Baraca jest Guimarães Cabo. 

Collie "Unni The Colliedition" w wojsku autor: Imara Jussara 

Ale to nie koniec. 
Jest dzień 7 września 2011. Data upamiętnienia Niepodległości w Brazylii ( w roku 1822 ). W stolicy Brazylii i wielu innych dużych miasta na terenie całego kraju odbywają się parady wojskowe. Taka parada odbywa się także w Sa,badrome Anhembi Sao Paulo. Bierze w niej udział collie, Unii The Colliedition. Kroczy razem z żołnierzami ubrany w mundur wojskowy dla psów biorących udział w paradzie.


Collie "Unni The Colliedition" w wojsku autor: Imara Jussara 

Dziekuję Imara za listy i te zdjęcia. Gorące pozdrowienia dla miłośników collie z Brazylii.

1 komentarze:

  1. Tami Daniele pisze...:

    wypełnianie eh, naprawdę kochał je wszystkie stają się znane na całym świecie! Gratulacje dla wszystkich! bardzo piękne! głównie, aby zobaczyć dumy i Barac Caio.