Zapiski przyjaciela collie.

Uratowany przez Rovera ( collie)

poniedziałek, 12 marca 2012
W roku 1905 powstał niemy film " Rescued by Rover" angielskiego reżysera, producenta i scenarzysty  Cecila Hepworth (19 marca 1874 - 9 lutego 1953). Jest to film o psie, który prowadzi swojego pana do jego porwanego dziecka. W rolę psa Rovera zagrał pies rodziny Hepworth collie Blair, dzieckiem na ekranie to dziecko reżysera Barbara Hepworth. Matka dziecka to Margaret Hepworth, a ojciec dziecka to Cecil Hepworth. Jednym słowem obsada filmowa to rodzina i jej pies collie.


Film z kanału youtube iconaus - link 
Reżyseria Cecil Hepworth  
Ukazuje się przez Amerykanin Mutoscope i Biograph Co
Obsada: Blair, Maj Clark, Barbara Hepworth, Cecil Hepworth, Margaret Hepworth, Sebastian Smith,  Mabel Clark

Data wydania : 
Wielka Brytania 03 lipca 1905, Stany Zjednoczone: 19 sierpnia 1905 

Siedzą razem. Collie uśmiecha się. Dziecko macha rączkami. Bawią się przy kominku. Rodzinny poranek. Opiekunka wychodzi z dzieckiem na spacer, jadą wózkiem spotykając żebrzącą kobietę. Opiekunka odmawia pomocy, spotyka żołnierza, co odwraca jej uwagę. I zaczyna się dramat rodzinny. Dziecko zostaje porwane przez żebraczkę.
Kiedy tylko opiekunka przychodzi do salonu wyznaje prawdę, matka dziecka mdleje. Ale słuchający tej wiadomości collie, do tej pory spokojny wyskakuje przez oko szukać dziecka. Rover odnajduje dziecko w slumsach. Przez rzekę przyprowadza tam ojca dziecka. Zabierają dziecko i wracają szczęśliwe do domu. Kiedy dziecko znajduje się wreszcie w objęciach matki, collie Rover radośnie biega wokoło.
Collie o imieniu Blair, filmowy Rover, którego właścicielem był Cecil Hepworth uważany jest za pierwszą psią gwiazdę filmową. Blair był gwiazdą Cecil Hepworth tych sześciu i pół minutowy filmu z 1905 roku.


0 komentarze: