Zapiski przyjaciela collie.

“A Collie has the brain of a man…”

niedziela, 8 maja 2011
Stale po głowie kołaczą mi się historie usłyszane o collie, nasze spotkania, opowiadania, listy, telefony. Tak znam swoje collie mieszkające ze mną i mogę wiele o nich opowiedzieć, ale słuchanie nowych historii, pozwala mi się jeszcze lepiej na potwierdzanie słuszności szkockiego przysłowia, a dotyczącego właśnie collie. 

“A Collie has the brains of a man, and the ways of a woman.
Scottish Proverb

"Collie ma mózg człowieka i sposób kobiety."

Fot. CULMINATION OF BEAUTY Grenwood FCI    autor Milena Pakuła-Szewczyk

Gdy otrzymałam właśnie to zdjęcie, poprosiłam o możliwość podzielenia się nim z innymi, dziękuję. Myślę, że stanowi ono niesamowitą ilustrację właśnie tego przysłowia.

Kiedy słucham historii o collie opowiadanej przez rodzinę mieszkająca z ukochaną collie nadal ich cieszącą, a mającą piętnaście lat, kiedy słucham historii opowiadanej o tych collie, które odeszły, ale i o tych które wchodzą do nowych domów, wiem że historie potwierdzające to przysłowie były, są i będą, ponieważ collie to niezwykli czuli, rodzinni i myślący przyjaciele.
Wiem powinnam bardziej szczegółowo opisać każdą historię. W miarę możliwości czasowych, obiecuję postaram się.

Pomyślcie nad swoimi historiami.

Polecam także niedzielny spacer, kiedy można spacerować, podziwiać i rozmyślać, a zewsząd towarzyszą nasze polskie, wiosenne widoki.0 komentarze: