Zapiski przyjaciela collie.

Niezapominajka radości

sobota, 14 maja 2011
Legenda o niezapominajce według Paraboles du Bonheur, Jeana Vernette'a i Calire Moncelon

"Starzec przyglądał się niezapominajce. Zawstydzony kwiat zapytał: „Dlaczego tak na mnie patrzysz? Jestem przecież malutka i nic nie znaczę w porównaniu z innymi kwiatami!”.
Starzec na to: „Znam się na urodzie. W tobie widzę prostotę, delikatność, naturalność, świeżość”.
Niezapominajka uradowała się: „Dopiero ty zwróciłeś mi na to uwagę. Od tej chwili przestaję uważać się za nijaką. Czuję się piękna i podziwiana, ponieważ taką jestem w twoich oczach”.

Ostatnio dużo prowadzę rozmów o radości życia i optymizmie. Jak można sobie poprawiać nastrój ? Jest na to prosty sposób poprzez  pudełko radości. Należy spisać na kartce czynności, które sprawiają nam radość i poprawiają samopoczucie.
Przykładowo
- spacer w z psem lesie,
- jazda na rowerze,
- słychanie dobrej muzyki,
- spotkanie z przyjaciółmi itd. 
Każdą wymienioną radość wypisujemy na osobnej karteczce i wkładamy do pudełka, które stawimy w ulubionym miejscu przykładowo przy łóżku, w kuchni. Codziennie rano losujemy przyjemność na dany dzień, wyjdzie z tego niespodzianka i radość, sama pozytywna energia.


Podsumowując mój pozytywny tydzień muszę powiedzieć, że  przeżyłam wiele radości, a jedną z nich był niezapominajkowy widok za moim oknem.

1 komentarze:

  1. Renata pisze...:

    Chyba wreszcie uda mi się wpisać komentarz. Śledzę "zapiski" już od początku i nie mogłam podzielić się wrażeniami z oglądania, czytania, słuchania... Chcę podziękować za możliwość śledzenia rozwoju małych collie i przy okazji za wszystkie inne dodatki.Pozdrawiam Renata