Zapiski przyjaciela collie.

Radosne- Opowieści psiej treści

czwartek, 29 grudnia 2011
Psia matka Nebra wylizuje psyk i uszy swojej córeczce DELILAH Grenwood, która ma już 9 miesięcy. Czasami zdarza się, że przytrzymuje ona swoją córkę jedną łapą, tak żeby mała nie mogła bryknąć na bok, tylko spokojnie leżała podczas matczynej toalety. A kto lubi w takim wieku myć się ? 
Co ciekawe, tak samo czyni inna psia matka Bliska, swojej córce BIG DREAM Grenwood. To ciekawa sprawa, gdyż je córka ma już 2 lata 3 miesiące. Muszę w tym miejscu dodać, że każda z psich mam wylizuje tylko swojego dużego szczeniaka. Nie ma mowy o pomyłce czy przypadku. Takie widoki codziennie obserwuję i zdumiewam się.Na święta zostałam wyrwana z mojej codzienności i poszybowałam wysoko czytając otrzymaną w prezencie książkę "Opowieści psiej treści czyli o dorastaniu w nowym domu sióstr DIGNITY i DANCING Grenwood" dedykowaną naszej rodzinie. Książka z tekstem pisanym sercem i kolorowymi zdjęciami z życia collie sióstr od dnia 7 maja 2011 do dzisiaj. Kto mi dał skrzydła ?

Collie: DANCING DAYS Grenwood FCI & DIGINITY DANCER Grenwood FCI  fot. Małgorzata Jaguścik

Dwie siostry przyjechały do nowego domu, by stać się członkami nowej rodziny. Szaleją razem po ogrodzie wśród kolorów i tajemniczych zakamarków. Wszędzie razem, zobaczcie.

Collie: DANCING DAYS Grenwood FCI & DIGINITY DANCER Grenwood FCI  fot. Małgorzata Jaguścik

Pieszczoty i psoty, ręczniki na głowie, szczotki w łapkach, nauka psich i ludzkich spraw, bo w życiu trzeba mieć wszystko poukładane. Zapomniałam, jeszcze praca -komputery, szafy, dywany, krety pod ziemią a na niebie ptaki.

Collie: DANCING DAYS Grenwood FCI & DIGINITY DANCER Grenwood FCI  fot. Małgorzata Jaguścik


Małgosiu dziękuję za naładowanie dawką dwudziestu stron optymizmu, tylko nie wiem na jaki czas starczy ta dawka ? W celu stałego utrzymania zdrowia poprzez optymizm, trzeba dostarczać organizmowi świeżej dawki uskrzydlenia !

Na łamach pisma "Stroke" naukowcy opublikowali wyniki badań przeprowadzonych na grupie 6 tysięcy osób po 50 roku życia ( 6044 osób dorosłych - 2542 mężczyzn, 3502 kobiet). Otóż okazuje się, że największą wpływ na zdrowie ma pozytywne myślenie. Pacjenci byli oceniani przez specjalistów z Uniwersytetu Michigan według skali optymizmu. Związek pomiędzy pozytywnym nastawieniem do życia a prawdopodobieństwem udaru utrzymywał się nawet wtedy, gdy wzięto pod uwagę inne zmienne uwarunkowania dotyczące pacjentów.

Im bardziej optymistyczna osoba, tym mniejsze jest jej prawdopodobieństwo udaru mózgu. W skali optymizmu od 3 do 18, każdy wzrost punktu optymizmu to jednocześnie około 10% spadek prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu w ciągu najbliższych dwóch lat.( Stroke 21.07.2011- link
Z kolei w innym badaniu optymiści hospitalizowani z obturacyjną chorobą wieńcową byli mniej narażeni na śmierć w ciągu 15 lat, niż pesymiści.( Los Angeles Times 22.11.2011- link)


Optymizm to chleb dający zdrowie! Radości rodzą optymizm.

0 komentarze: