Zapiski przyjaciela collie.

Światła miasta

sobota, 17 grudnia 2011
Wsiadając do samochodu w naszym sosnowym lesie, nie przypuszczaliśmy z Mikołajem, że przyjdzie nam się zmierzyć w Toruniu z wiejącym zimnym wiatr z deszczem, przenikającym na wskroś. Ciepłe czapki i kurtki nie pomagały, a nasze plany spaceru wśród świateł miasta uległy skróceniu, zdjęcie zamoczeniu, tylko bruk miasta przedziwnie się rozświetlił.

Collie: Sunresc Lace CARSUO, DELILAH Grenwood FCINa Nowym Rynku w Toruniu stanęła już szopka bożonarodzeniowa o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Ozdabia ją 25 polichromowanych figur naturalnej wielkości. Szopka już stoi. Brakuje jeszcze ozdobionych choinek, leżących jeszcze tuż za szopką i jakoś atmosfera jeszcze nie ta.

Pamiętacie naszą podróż do Kalwarii Zebrzydowskiej ( zobacz więcej). Obecnie tam, wewnątrz bazyliki, powstaje szopka bożonarodzeniowa o wymiarach- tło na blisko 8 metrów, szerokość na ponad 10 metrów. Szopkę wypełni ponad 150 figur, w tym około 50 ruchomych. Najstarsze figury pochodzą z XIX wieku. Będzie to szopka tradycyjna, w duchu świetnego Franciszka. Figurka z Dzieciątkiem Jezus pochodząca z Betlejem zostanie złożona w żłóbku podczas pasterki. ( źródło PAP 13.12.2011)Ciekawość sprawia, że Delilah znajduje wolne miejsce w ogrodzeniu toruńskiej szopki, żeby zajrzeć do osiołka. A mnie szczególnie spodobało się zdjęcie anioła stojącego na Placu Teatralnym w Toruniu. Kiedy je przeglądałam w domu, zatkało mnie. Czyż nie jest ono wymowne, zwłaszcza po obejrzeniu znaków widocznych na zdjęciu - zakaz zatrzymywania i nakaz jazdy na wprost !!!

Co się tyczy aniołów, jutro jedziemy po dwa kolejne- ale się zaskrzydli w naszym domu.
0 komentarze: