Zapiski przyjaciela collie.

Pocztówka ze Starego Smokovca

poniedziałek, 18 lipca 2011
Nie mogę oderwać oczu od przesłanych wakacyjnych zdjęć z Tatr Wysokich na Słowacji. "Gordon „ CULMINATION OF BEAUTY Grenwood został czworonożnym traperem górskim.  
 Autor : Lena Kruk- Pielesiak "CULMINATION OF BEAUTY Grenwood w Tatrach Wysokich na Słowacji "

Z miejscowości Stary Smokowiec położonej u podnóża Tatr Wysokich w Słowacji, najstarszej osady tatrzańskiej powstałej w 1793 maszerował po górach. Stary Smokowiec  położony jest około 6 km na zachód od Tatrzańskiej Łomnicy. Z przejścia granicznego w Łysej Polanie. 21 km od granicy, za wsią Tatranska Kotlina, należy skręcić na prowadzącą wzdłuż południowego podnóża Tatr Wysokich Drogę Wolności (Cesta Slobody). Stąd do Starego Smokowca jeszcze 23 km.
  
 Autor : Lena Kruk- Pielesiak "CULMINATION OF BEAUTY Grenwood w Tatrach Wysokich na Słowacji "

Gordon nie miał problemu z zakwaterowaniem, będąc mile widzianym gościem hotelowym. jednak specjalnie miło był witany przed wejściem do restauracji, gdzie chodził ze swoją rodziną.  U wejścia witała ich tablica "dog free, non smooking".  Nie widziałam jeszcze takich tablic, ale powiem szczerze bardzo mi się podobają. 
Lubię oglądać takie pocztówki, aktywny collie na wakacjach. Sama radość i culmination of beauty!!!! Po obejrzeniu tych zdjęć nabieram ochoty na góry, na te widoki, spacery i na góralską nutę.
Miło jest dostawać pocztówki z wakacji.


0 komentarze: