Zapiski przyjaciela collie.

Tygodniowe collie migawki

sobota, 16 kwietnia 2011
Czas pędzi jak szalony, a ja w ostatnim czasie nie wyrabiam się z zapiskami.  Jednak nie chciałabym, że umknęło mi kilka przeżyć tego tygodnia.

Czy muzyka może działać moczopędnie
Zwykła sprawa. Szczeniaki śpią.  Mikołaj, który w ostatnim czasie zajmuje się pisaniem recenzji muzycznych,  postanowił włączyć w salonie płytę grupy Pink Floyd.  Chodzi po pokoju, słucha, coś układa. Wchodzi do pokoju małych collie, nie słyszał wcześniej ich wołania na wyjście do WC. A one tymczasem stoją i zaczynają grupowo opróżniać pęcherze.  Ja w tym czasie jak to się mówi kręcę się po kuchni i słyszę, „chyba ta muzyka działa moczopędnie !!!!”

Trzeba być czujnym
Małe collie zaczynają wołać za potrzebą. Niemożliwe ? A jednak tak właśnie się dzieje już od 4-5 tygodnia ich życia. Sprawa wygląda tak. Po jedzenie zasypiają. Tak po około 1-1,5 godziny snu zaczynają pojedynczo się budzić i piszczeć, domagając się wyjścia. Szybkie wyjście na dwór, szybka kupka i siku, i powrót do śpiącej grupy.

Jak zdobyć nową odznakę sprawności
Po okresie snu małych collie przerywanym u niektórych przerwą na WC, następuję rodzinna pobudka, grupowe piski i szybko trzeba wychodzić na trawkę.  Zręczność polega na szybkim wychodzeniu z nimi oraz wychwytywaniu nowych miejsc toalet, zwłaszcza że są one zajmowane jednocześnie przez całą siódemkę

Jak sam nie możesz to rodzina Ci pomoże
Małe i duże collie biegają po podwórku. Nagle słychać głośny pisk dochodzący z podestu. Jeden maluch nie może wejść ido góry i piszczy wniebogłosy.  Nie dam rady, czy ktoś mnie słyszy ? Zaraz przybiega mama, wujek Caro i obie ciocie Bliska i Drimka. Małe popchnięcie nosem i dalej można gnać do przodu.

0 komentarze: